ניהול רשתות

ניהול רשתות מחשבים

תפקידה של רשת המחשבים בעסק היא לשרת אותו. היא עובדת לאורך כל היום, מכילה מידע רב ותורמת לתקשורת טובה בין המחלקות השונות של העסק. ניהול רשתות נכון יגרום לכך שהרשת תעבוד ברציפות, ללא בעיות וקשיים, ללא מקרי איטיות ויאפשר את התקשורת הנדרשת בעסק.

את הניהול של הרשת מבצעות חלק מהחברות הגדולות בעזרת עובדים האחראיים על תפקיד זה, אך רבות בוחרות לעשות זאת דרך מיקור חוץ.

ניהול רשתות

ניהול הרשת ומתן פתרונות חומרה

לאורך חיי העסק ייתכנו שינויים בצרכי הרשת. הסיבות לכך יכולות להיות שינוי בעסק עצמו כמו גדילה במספר הלקוחות או מספר השירותים הניתנים על ידו. סיבה נוספת יכולה להיות קידמה טכנולוגית שמאפשרת לעסק לעבוד טוב יותר בפחות מאמץ. חלק מהאחריות של מנהל הרשת הוא לבחון מהם הכלים שיכולים לשפר את העסק, להפחית בעלויות ולהפוך את התקשורת לטובה יותר.

ניהול רשתות – תמיכה מקצועית מלאה

אחד הדברים שכל עסק זקוק להם הוא תמיכה בכל הנוגע אל ניהול רשתות. התמיכה מאפשרת לעסק לפנות בכל רגע עם כל שאלה ובעיקר לדעת שיש לו גיבוי מלא בעת הצורך. במקום להחזיק מנהל בתוך העסק הפתרון הטוב ביותר הוא לפנות לחברה המתמחה בתחום ולקבל תמיכה מלאה. התמיכה כוללת גם בחינה אחת לתקופה אם יש צורך לשפר את המערכות הקיימות וכיצד לעשות זאת.

שירותי גיבוי ואחסון

שירות נוסף שחברות ועסקים רבים זקוקים לו הוא שירות גיבוי ואחסון. שירות הגיבוי צריך להתבצע על פי הדרישות של החברה וחייב להיות תחת מערכת אבטחת מידע. ניהול של הרשת מורכב משלל משימות והמטרה העיקרית היא לשאת את החברה והעסק. היכולת לאחסן מידע רב ולשלוף אותו בקלות על פי דרישה היא חלק בלתי נפרד מעסק שעובד בצורה תקינה ועל כך יש לשים דגש הן בתכנון הרשת והן בהפעלתה.

ניהול רשתות לעסקים

ניהול רשתות עם חברה חיצונית

תפקיד החברה החיצונית הוא לדאוג לעסק כל הזמן וזאת בלי להיות בתוכו. ניהול רשתות מתבצע מרחוק, החברה המתמחה בתחום נותנת את כל הידע שיש ברשותה, מתחזקת את הרשת ועונה לשאלות טלפוניות. כשיש צורך בכך, מגיעים נציגי החברה ומטפלים בבעיה או לחילופין, מבצעים עבודות טיפול, תחזוקה ושיפור הרשת.

דרישות מהחברה שמבצעת ניהול רשתות

ניהול רשתות מחשוב לעסקים

תכנון והקמת רשת המחשבים, ניהול רשתות, מענה מהיר ותחזוקה, הם שירותים שכל עסק שרוצה לעבוד ביעילות חייב שיהיו לו. התכנון המקדים בוחן את הצרכים של העסק, המקום ואילו שירותים יוכלו לסייע לו לגדול ולהתפתח. לאחר מכן יש להקים את הרשת, להניח את החומרה, לדאוג לכך שהתקשורת בין העמדות השונות תפעל באופן חלק ולאחר ההפעלה יש לבצע ניהול.

הדרישה מהחברה שמציעה שירותי ניהול רשת צריכה להיות דרישה למקצועיות. החברה חייבת להיות בעלת ניסיון, להכיר את המערכות השונות ולתת לכל עסק וחברה יחס אישי ותמיכה על פי דרישה.